# GES62FR-C
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GES62FR-C
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Bushings, Grommets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ges62fr-c
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ges62fr-c#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bushing, Grommet Type:** Grommet - Edging, Solid
- **Color:** Natural
- **Features:** Flame Retardant
- **For Use With:** Straight Panels
- **Material:** Polyethylene (PE)
- **Material Flammability Rating:** UL94 V-0
- **Panel Cutout Dimensions:** Edging - 100' L (30.48m)
- **Panel Thickness:** 0.036" ~ 0.062" (0.91mm ~ 1.57mm)