# GES189F-C0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GES189F-C0
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Bushings, Grommets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ges189f-c0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ges189f-c0#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/01/38/1301383-298-13595-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Bushing, Grommet Type:** Grommet - Edging, Solid
- **Color:** Black
- **Features:** Weather Resistant
- **For Use With:** Straight Panels
- **Material:** Polyethylene (PE)
- **Material Flammability Rating:** UL94 HB
- **Panel Cutout Dimensions:** Edging - 100' L (30.48m)
- **Panel Thickness:** 0.144" ~ 0.189" (3.66mm ~ 4.80mm)