# GES144F-A-C
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GES144F-A-C
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Bushings, Grommets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ges144f-a-c
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ges144f-a-c#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/00/79/1300796-298-13442-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Bushing, Grommet Type:** Grommet - Edging, Solid
- **Color:** Natural
- **Features:** Adhesive
- **For Use With:** Straight Panels
- **Material:** Polyethylene (PE)
- **Material Flammability Rating:** UL94 HB
- **Panel Cutout Dimensions:** Edging - 100' L (30.48m)
- **Panel Thickness:** 0.099" ~ 0.144" (2.51mm ~ 3.66mm)