# GCQ15-KIT-R10-5R0-A-DE
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GCQ15-KIT-R10-5R0-A-DE
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Kits
- **Subcategory:** Capacitor Kits
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gcq15-kit-r10-5r0-a-de
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gcq15-kit-r10-5r0-a-de#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** RF, Microwave, High Frequency, Automotive
- **Capacitance Range:** 0.1pF ~ 5pF
- **Kit Type:** Ceramic
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Packages Included:** 0402 (1005 Metric)
- **Voltage:** 50V