Part Number: GCJ32ER70J476KE01L Manufacturer: Murata Manufacturing Co., Ltd. Category: Capacitors Subcategory: Ceramic Capacitors Product URL: https://distyparts.com/product/gcj32er70j476ke01l RFQ URL: https://distyparts.com/product/gcj32er70j476ke01l#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/0-/GC/490-GCJ32EC71E226KE02LDKR-ND.jpg Summary: GCJ32ER70J476KE01L is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Murata Manufacturing Co., Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: GCJ32ER70J476KE01L is a ceramic capacitors from Murata Manufacturing Co., Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Applications: Automotive, Boardflex Sensitive Capacitance: 47 碌F Features: Soft Termination Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Ratings: AEC-Q200 Size: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Temperature Coefficient: X7R Thickness (Max): 0.110" (2.80mm) Tolerance: 卤10% Voltage: 6.3V Distributor Offers: 1. MW.FEP S.p.A. | Stock: 339 | Availability: In Stock Inventory Summary: Distributor Count: 1 Total Stock: 339 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/murata-manufacturing-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/capacitors/ceramic-capacitors Canonical URL: https://distyparts.com/product/gcj32er70j476ke01l