# GAMMA-915R-SO
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GAMMA-915R-SO
- **Manufacturer:** RF Solutions
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Transceiver Modules and Modems
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gamma-915r-so
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gamma-915r-so#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 23mA
- **Frequency:** 915MHz
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Power:** 20dBm
- **Protocol:** LoRa聶
- **RF Family:** General ISM < 1GHz
- **Sensitivity:** -137dBm
- **Voltage:** 3.6V ~ 15V