# GAA6R012
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GAA6R012
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gaa6r012
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gaa6r012#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/22/99/31/2299310-SG4010-ND.jpg
- **Adjustment Type:** Top
- **Capacitance Range:** 0.6 ~ 6pF
- **Dielectric Material:** Air
- **Features:** General Purpose
- **Height:** 0.480" (12.20mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -65°C ~ 125°C
- **Q @ Freq:** 5000 @ 100MHz
- **Size:** 0.240" Dia (6.10mm)
- **Voltage:** 250 V