# GA343QR7GD222KW01L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GA343QR7GD222KW01L
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ga343qr7gd222kw01l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ga343qr7gd222kw01l#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/49/0-/34/490-3492-6-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/0-/34/490-3493-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Safety
- **Capacitance:** 2200 pF
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Ratings:** Y3
- **Size:** 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- **Temperature Coefficient:** X7R
- **Thickness (Max):** 0.059" (1.50mm)
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 250VAC