# G9232M24B-FSR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** G9232M24B-FSR
- **Manufacturer:** Mechatronics Fan Group
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/g9232m24b-fsr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/g9232m24b-fsr#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/06/82/8506825-1570-1103-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 48.0 CFM (1.34m³/min)
- **Approval Agency:** CE, cUL, TUV, UL
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Thermal Overload Protector (TOP)
- **Noise:** 32.0dB(A)
- **RPM:** 2800 RPM
- **Size:** Square - 92mm L x 92mm H
- **Static Pressure:** 0.180 in H2O (44.8 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Weight:** 0.335 lb (151.95 g)
- **Width:** 32.00mm