# G9225X12B-FSR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** G9225X12B-FSR
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/g9225x12b-fsr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/g9225x12b-fsr#rfq
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 66.0 CFM (1.85m³/min)
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Thermal Overload Protector (TOP)
- **Noise:** 42.0dB(A)
- **RPM:** 3600 RPM
- **Size:** Square - 92mm L x 92mm H
- **Static Pressure:** 0.240 in H2O (59.8 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Weight:** 0.218 lb (98.88 g)
- **Width:** 25.00mm