# G9225E24B1-FSR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** G9225E24B1-FSR
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/g9225e24b1-fsr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/g9225e24b1-fsr#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/07/79/8507792-1570-1888-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 58.0 CFM (1.62m³/min)
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
- **Noise:** 39.0dB(A)
- **RPM:** 3200 RPM
- **Size:** Square - 92mm L x 92mm H
- **Static Pressure:** 0.210 in H2O (52.3 Pa)
- **Termination:** 3 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Weight:** 0.218 lb (98.88 g)
- **Width:** 25.00mm