# G8025E12B2-FSR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** G8025E12B2-FSR
- **Manufacturer:** Mechatronics Fan Group
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/g8025e12b2-fsr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/g8025e12b2-fsr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** CE, cUL, TUV, UL
- **Bearing Type:** Ball
- **Features:** Locked Rotor Sensor
- **Size:** Square - 80mm L x 80mm H
- **Termination:** 3 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 25.00mm