# G5QT942M5N2VA-J
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** G5QT942M5N2VA-J
- **Manufacturer:** Taiyo Yuden
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** SAW Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/g5qt942m5n2va-j
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/g5qt942m5n2va-j#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Cellular, WCDMA
- **Bandwidth:** 30.2MHz
- **Frequency:** 942.5MHz
- **Height (Max):** 0.020" (0.50mm)
- **Insertion Loss:** 2.3dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.059" L x 0.043" W (1.50mm x 1.10mm)