# G4015M12B-RSR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** G4015M12B-RSR
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/g4015m12b-rsr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/g4015m12b-rsr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 6.0 CFM (0.168m³/min)
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Thermal Overload Protector (TOP)
- **Noise:** 23.0dB(A)
- **RPM:** 6000 RPM
- **Size:** Square - 40mm L x 40mm H
- **Static Pressure:** 0.160 in H2O (39.8 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Weight:** 0.051 lb (23.13 g)
- **Width:** 15.00mm