# G4015H24B2-RSR-TTL
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** G4015H24B2-RSR-TTL
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/g4015h24b2-rsr-ttl
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/g4015h24b2-rsr-ttl#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/07/60/8507601-1570-1605-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 8.0 CFM (0.224m³/min)
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Locked Rotor Sensor, Thermal Overload Protector (TOP)
- **Noise:** 29.0dB(A)
- **RPM:** 8000 RPM
- **Size:** Square - 40mm L x 40mm H
- **Static Pressure:** 0.290 in H2O (72.2 Pa)
- **Termination:** 3 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Weight:** 0.051 lb (23.13 g)
- **Width:** 15.00mm