# G2G085-AB04-10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** G2G085-AB04-10
- **Manufacturer:** Ebm-Papst
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/g2g085-ab04-10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/g2g085-ab04-10#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 47.0 CFM (1.32m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Blower
- **Noise:** 52.0dB(A)
- **Power (Watts):** 10 W
- **Size:** Rectangular/Rounded - 117mm L x 127mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Weight:** 2 lbs (907.2 g)
- **Width:** 76.00mm