# G125-MW20300F94
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** G125-MW20300F94
- **Manufacturer:** Harwin Inc.
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/g125-mw20300f94
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/g125-mw20300f94#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/88/71/55/887155-952-2485-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Contact End:** Socket to Pin
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 8.0µin (0.20µm)
- **Length:** 11.8" (300.0mm)
- **Wire Gauge:** 28 AWG