# G125-MC42605L4-0300F
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** G125-MC42605L4-0300F
- **Manufacturer:** Harwin Inc.
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Rectangular Cable Assemblies
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/g125-mc42605l4-0300f
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/g125-mc42605l4-0300f#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Termination:** Crimp
- **Color:** White, Individual
- **Connector Type:** Socket to Plug
- **Contact Finish:** Gold
- **Features:** Latch Holder, Latch Lock, Polarizing Key
- **Length:** 0.984' (300.00mm, 11.81")
- **Number of Positions:** 26
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.049" (1.25mm)