# G125-MC15005M1-0450L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** G125-MC15005M1-0450L
- **Manufacturer:** Harwin Inc.
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Rectangular Cable Assemblies
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/g125-mc15005m1-0450l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/g125-mc15005m1-0450l#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/99/32/89/993289-952-4295-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Termination:** Crimp
- **Color:** White, Individual
- **Connector Type:** Plug to Individual Wire Leads
- **Contact Finish:** Gold
- **Features:** Polarizing Key, Screw Lock
- **Length:** 1.48' (450.00mm)
- **Number of Positions:** 50
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.049" (1.25mm)