# G125-MC15005L4-0150F
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** G125-MC15005L4-0150F
- **Manufacturer:** Harwin Inc.
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Rectangular Cable Assemblies
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/g125-mc15005l4-0150f
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/g125-mc15005l4-0150f#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Termination:** Crimp
- **Color:** White, Individual
- **Connector Type:** Socket to Plug
- **Contact Finish:** Gold
- **Features:** Latch Holder, Latch Lock, Polarizing Key
- **Length:** 0.492' (150.00mm, 5.91")
- **Number of Positions:** 50
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.049" (1.25mm)