# G125-FW30450L94
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** G125-FW30450L94
- **Manufacturer:** Harwin Inc.
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/g125-fw30450l94
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/g125-fw30450l94#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/88/71/64/887164-952-2463-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Contact End:** Socket to Cable (Round)
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 8.0µin (0.20µm)
- **Length:** 17.7" (450.0mm)
- **Wire Gauge:** 30 AWG