# G1238M24B-FSR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** G1238M24B-FSR
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/g1238m24b-fsr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/g1238m24b-fsr#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/07/64/8507642-1570-1071-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 125.0 CFM (3.50m³/min)
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Thermal Overload Protector (TOP)
- **Noise:** 43.0dB(A)
- **RPM:** 2800 RPM
- **Size:** Square - 119mm L x 119mm H
- **Static Pressure:** 0.320 in H2O (79.7 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Weight:** 0.74 lb (335.66 g)
- **Width:** 38.00mm