# FW-25-05-L-D-490-135
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FW-25-05-L-D-490-135
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fw-25-05-l-d-490-135
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fw-25-05-l-d-490-135#rfq
- **Length:** 0.135" (3.429mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Positions:** 50
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.050" (1.27mm)
- **Row Spacing:** 0.050" (1.27mm)