# FW-16-05-L-D-500-175-A-P
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FW-16-05-L-D-500-175-A-P
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fw-16-05-l-d-500-175-a-p
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fw-16-05-l-d-500-175-a-p#rfq
- **Length:** 0.175" (4.445mm)
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.050" (1.27mm)
- **Row Spacing:** 0.050" (1.27mm)