# FW-10-03-L-D-225-160
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FW-10-03-L-D-225-160
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fw-10-03-l-d-225-160
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fw-10-03-l-d-225-160#rfq
- **Length:** 0.160" (4.064mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Positions:** 20
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.050" (1.27mm)
- **Row Spacing:** 0.050" (1.27mm)