# FW-05-05-L-D-428-087-P-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FW-05-05-L-D-428-087-P-TR
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fw-05-05-l-d-428-087-p-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fw-05-05-l-d-428-087-p-tr#rfq
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 10.0碌in (0.25碌m)
- **Length:** 0.087" (2.210mm)
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.050" (1.27mm)
- **Row Spacing:** 0.050" (1.27mm)