# FW-05-05-F-D-510-080
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FW-05-05-F-D-510-080
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fw-05-05-f-d-510-080
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fw-05-05-f-d-510-080#rfq
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 3.00碌in (0.076碌m)
- **Length:** 0.080" (2.032mm)
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.050" (1.27mm)
- **Row Spacing:** 0.050" (1.27mm)