# FW-05-05-F-D-500-065
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FW-05-05-F-D-500-065
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fw-05-05-f-d-500-065
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fw-05-05-f-d-500-065#rfq
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 3.00碌in (0.076碌m)
- **Length:** 0.065" (1.651mm)
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.050" (1.27mm)
- **Row Spacing:** 0.050" (1.27mm)