# FSP150-AJBU3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FSP150-AJBU3
- **Manufacturer:** FSP Technology Inc.
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Desktop, Wall Adapters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fsp150-ajbu3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fsp150-ajbu3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
- **Cord Length:** 59" (1.50m)
- **Current:** 7.7A
- **Efficiency:** Level VI, CoC Tier 2
- **Form:** Desktop (Class I)
- **Input Connector:** IEC 320-C6
- **Input Type:** Cord (Sold Separately)
- **No Load Power Consumption:** 500mW
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Output Connector:** Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
- **Polarization:** Positive Center
- **Power (Watts):** 150 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 4.47" L x 2.54" W x 0.91" H (113.5mm x 64.5mm x 23.0mm)
- **Standard Number:** 60950-1; 62368-1
- **Voltage:** 19.5V