Part Number: FSP1200-CCS-CHA-7M Manufacturer: TurnOnGreen Category: Battery Products Subcategory: Battery Chargers Product URL: https://distyparts.com/product/fsp1200-ccs-cha-7m RFQ URL: https://distyparts.com/product/fsp1200-ccs-cha-7m#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/28/87/37/288737-4343-FSP1200-2-CCS-4.5M-ND.jpg Summary: FSP1200-CCS-CHA-7M is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by TurnOnGreen and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: FSP1200-CCS-CHA-7M is a battery chargers from TurnOnGreen. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Mounting Type: Chassis Mount Number of Cells: 2 Power: 120kW Size: 25.59" L x 31.50" W x 74.80" H (650.00mm x 800.00mm x 1900.00mm) Type: Charging Station Voltage: 408 ~ 528VAC Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/turnongreen Category Page: https://distyparts.com/category/battery-products/battery-chargers Canonical URL: https://distyparts.com/product/fsp1200-ccs-cha-7m