# FSP1200-CCS-CHA-4.5M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FSP1200-CCS-CHA-4.5M
- **Manufacturer:** TurnOnGreen
- **Category:** Battery Products
- **Subcategory:** Battery Chargers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fsp1200-ccs-cha-4-5m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fsp1200-ccs-cha-4-5m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Number of Cells:** 2
- **Power:** 120kW
- **Size:** 25.59" L x 31.50" W x 74.80" H (650.00mm x 800.00mm x 1900.00mm)
- **Type:** Charging Station
- **Voltage:** 408 ~ 528VAC