Part Number: FP8241850-10VP Manufacturer: PCTEL, Inc. Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/fp8241850-10vp RFQ URL: https://distyparts.com/product/fp8241850-10vp#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/50/24/14502419-3299-FP3637-18DP-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/50/27/14502794-3299-FP8241850-10VP-ND.jpg Summary: FP8241850-10VP is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by PCTEL, Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: FP8241850-10VP is a rf antennas from PCTEL, Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Panel Applications: 2G, 3G, 5G, Bluetooth, Cellular, LTE, Wi-Fi Frequency (Center: 892MHz, 1.94GHz Frequency Group: Wide Band Frequency Range: 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz Gain: 10dBi, 11dBi Height (Max): 1.181" (30.00mm) Mounting Type: Pole Mount, Wall Mount Number of Bands: 2 Power: 20 W RF Family: Cellular Termination: N Type Female VSWR: 2 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/pctel-inc Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/fp8241850-10vp