# FN5010-325-99
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FN5010-325-99
- **Manufacturer:** Schaffner
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fn5010-325-99
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fn5010-325-99#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Inverters, Power Drive Systems
- **Configuration:** Single Stage
- **Current:** 325 A
- **Filter Type:** Three Phase (Delta)
- **Inductance:** 300µH
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 85°C
- **Termination Style:** Terminal Block
- **Voltage:** 230 V