# FN3288HVIT-80-34-C26-R60
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FN3288HVIT-80-34-C26-R60
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fn3288hvit-80-34-c26-r60
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fn3288hvit-80-34-c26-r60#rfq
- **Configuration:** Two Stage
- **Current:** 80 A
- **Filter Type:** Three Phase (Delta)
- **Frequency:** DC ~ 60Hz
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 100°C
- **Termination Style:** Terminal Block
- **Voltage:** 760V