# FN3280H-400-99
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FN3280H-400-99
- **Manufacturer:** Schaffner
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fn3280h-400-99
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fn3280h-400-99#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Approval Agency:** CE, CSA, ENEC, UKCA, UR
- **Configuration:** Two Stage
- **Current:** 400 A
- **Filter Type:** Three Phase (Wye)
- **Frequency:** DC ~ 60Hz
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 100°C
- **Termination Style:** Terminal Post
- **Voltage:** 300 V