# FN258L-75-34
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FN258L-75-34
- **Manufacturer:** Schaffner
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fn258l-75-34
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fn258l-75-34#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/87/25/48/8725482-817-2445-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Inverters, Power Drive Systems
- **Approval Agency:** CSA, ENEC, UR
- **Configuration:** Two Stage
- **Current:** 75 A
- **Filter Type:** Three Phase (Delta)
- **Frequency:** DC ~ 60Hz
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 100°C
- **Termination Style:** Terminal Block
- **Voltage:** 277 V