# FMA1-17251WBHW32
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FMA1-17251WBHW32
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fma1-17251wbhw32
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fma1-17251wbhw32#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/84/97/67/8497677-Q1283-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 228.4 CFM (6.39m³/min)
- **Noise:** 55.4dB(A)
- **Operating Temperature:** -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 22.50W
- **RPM:** 3200 RPM
- **Size:** Rectangular/Rounded - 172mm L x 152mm H
- **Static Pressure:** 0.600 in H2O (149.5 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 100 ~ 240VAC
- **Width:** 51.00mm