# FMA1-12038WBHT12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FMA1-12038WBHT12
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fma1-12038wbht12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fma1-12038wbht12#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/84/97/43/8497434-Q1280-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 123.9 CFM (3.47m³/min)
- **Noise:** 49.3dB(A)
- **Operating Temperature:** -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 9.50W
- **RPM:** 3500 RPM
- **Size:** Square - 120mm L x 120mm H
- **Static Pressure:** 0.363 in H2O (90.5 Pa)
- **Termination:** 2 Terminals
- **Voltage:** 100 ~ 240VAC
- **Width:** 38.50mm