# FMA1-12025WBHT12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FMA1-12025WBHT12
- **Manufacturer:** Qualtek
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fma1-12025wbht12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fma1-12025wbht12#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/84/97/42/8497426-Q1277-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 79.4 CFM (2.22m³/min)
- **Approval Agency:** CE, cURus
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Electronic Commutation (EC)
- **Ingress Protection:** IP54 - Dust Protected, Water Resistant
- **Noise:** 44.8dB(A)
- **Operating Temperature:** -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 6.00W
- **RPM:** 3000 RPM
- **Size:** Square - 120mm L x 120mm H
- **Static Pressure:** 0.175 in H2O (43.7 Pa)
- **Termination:** 2 Terminals
- **Voltage:** 100 ~ 240VAC
- **Width:** 25.00mm