# FLLE2150APVT7
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FLLE2150APVT7
- **Manufacturer:** KEMET
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/flle2150apvt7
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/flle2150apvt7#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Photovoltaic Inverter
- **Approval Agency:** UL
- **Configuration:** Single Stage
- **Current:** 150 A
- **Filter Type:** Single Phase
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 100°C
- **Termination Style:** Terminal Block, Threaded Post (M10)
- **Voltage:** 1200V (1.2kV)