Part Number: FLEXI-SMARP-915 Manufacturer: RF Solutions Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/flexi-smarp-915 RFQ URL: https://distyparts.com/product/flexi-smarp-915#rfq Summary: FLEXI-SMARP-915 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by RF Solutions and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: FLEXI-SMARP-915 is a rf antennas from RF Solutions. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Whip, Straight Applications: General Purpose Frequency (Center: 915MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Height (Max): 3.150" (80.00mm) Mounting Type: Connector Mount Number of Bands: 1 Termination: SMA Male Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/rf-solutions Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/flexi-smarp-915