# FLEXI-SMA90RP-915
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FLEXI-SMA90RP-915
- **Manufacturer:** RF Solutions
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/flexi-sma90rp-915
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/flexi-sma90rp-915#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Whip, Right Angle
- **Applications:** General Purpose
- **Frequency (Center:** 915MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)
- **Height (Max):** 4.232" (107.50mm)