# FLEXI-M4-315
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FLEXI-M4-315
- **Manufacturer:** RF Solutions
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/flexi-m4-315
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/flexi-m4-315#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Whip, Straight
- **Frequency (Center:** 315MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)
- **Height (Max):** 6.299" (160.00mm)