# FK2125T107AL-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FK2125T107AL-T
- **Manufacturer:** Taiyo Yuden
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** EMIRFI Filters (LC, RC Networks)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fk2125t107al-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fk2125t107al-t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Data Lines for Mobile Devices
- **Attenuation Value:** 20dB @ 500MHz
- **Center:** 100MHz (Cutoff)
- **Current:** 100 mA
- **ESD Protection:** No
- **Filter Order:** 3rd
- **Height:** 0.047" (1.19mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Channels:** 1
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 85°C
- **Resistance:** 3
- **Size:** 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- **Technology:** LC (T-Type)
- **Type:** Low Pass
- **Voltage:** 10V