Part Number: FJX3004RTF Manufacturer: On Semiconductor Category: Discrete Semiconductor Products Subcategory: Transistors - Bipolar (BJT) - Single, Pre-Biased Product URL: https://distyparts.com/product/fjx3004rtf RFQ URL: https://distyparts.com/product/fjx3004rtf#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/83/88/83/8388837-FJX3004RTF-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/25/47/93/2547934-2156-CM1218-02S7-ND.jpg Summary: FJX3004RTF is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by On Semiconductor and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: FJX3004RTF is a transistors - bipolar (bjt) - single, pre-biased from On Semiconductor. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 100 mA DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 68 @ 5mA, 5V Frequency: 250 MHz Mounting Type: Surface Mount Power: 200 mW Resistor: 47 kΩ Supplier Device Package: SOT-323 Transistor Type: NPN - Pre-Biased Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 300mV @ 500µA, 10mA Voltage: 50 V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/on-semiconductor Category Page: https://distyparts.com/category/discrete-semiconductor-products/transistors-bipolar-bjt-single-pre-biased Canonical URL: https://distyparts.com/product/fjx3004rtf