# FJH-20-R-03.35-4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FJH-20-R-03.35-4
- **Manufacturer:** Samtec Inc.
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fjh-20-r-03-35-4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fjh-20-r-03-35-4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Type:** FFC, FPC
- **Length:** 0.157" (4.00mm)
- **Number of Conductors:** 20
- **Pitch:** 0.020" (0.50mm)