# FGG.2K.P13.CLAC75
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FGG.2K.P13.CLAC75
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fgg-2k-p13-clac75
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fgg-2k-p13-clac75#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Opening:** 0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm)
- **Contact Finish:** Gold
- **Current Rating (Amps):** 6A
- **Number of Positions:** 7 (6 + 1 Fluidic)
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 200°C