# FGG.2B.319.CYCD99
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FGG.2B.319.CYCD99
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fgg-2b-319-cycd99
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fgg-2b-319-cycd99#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Opening:** 0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm)
- **Contact Finish:** Gold
- **Current Rating (Amps):** 5A
- **Number of Positions:** 19
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 250°C