# FGG.1B.306.CYBM27
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FGG.1B.306.CYBM27
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fgg-1b-306-cybm27
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fgg-1b-306-cybm27#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Opening:** 0.087" ~ 0.106" (2.20mm ~ 2.70mm)
- **Contact Finish:** Gold
- **Current Rating (Amps):** 7A
- **Number of Positions:** 6
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 250°C