# FFA.0S.303.CLAL42
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FFA.0S.303.CLAL42
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ffa-0s-303-clal42
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ffa-0s-303-clal42#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Opening:** 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
- **Contact Finish:** Gold
- **Current Rating (Amps):** 7A
- **Number of Positions:** 3
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 250°C